iPhone 14 Ailesi Tasarım Açısından Önceki Modellere Kıyasla Farklı Olmayacak

Apple; çok uzun süreden bu yana merakla beklenen lansman etkinliğinin tarihini duyurdu. Apple’ın 2022 yılına ait ürünleri 7 Eylül 2022 tarihinde tanıtılacak. Türkiye’deki Apple hayranlarının da bu günü sabırsızlıkla beklediklerini söyleyebiliriz. En çok merak edilen ürünlerin başında ise tahmin edebileceğiniz gibi iPhone14 geliyor. Tüketiciler; iPhone 14 teknik özellikleri kadar tasarım özelliklerini de öğrenmek istiyorlar.

iPhone14 Tasarım Detayları Belli Oldu Mu?

Apple; iPhone 14 serisinde tasarım detaylarından ziyade teknik özelliklere yoğunlaşmış durumda! Bir başka deyişle, iPhone14; başta iPhone 13 olmak üzere önceki iPhone modellerine kıyasla farklı tasarım özellikleri taşımayacak. Telefonun arka tarafında yer alan kamera adası; tıpkı iPhone13 modelleri gibi büyük lenslerle beraber çok daha geniş bir alan kaplayacak. Fakat, telefonun kamera sayısında herhangi bir değişiklik olmayacak. Buna ek olarak, oval olmayan yan çerçevelerde de herhangi bir değişikliğin olması beklenmiyor.

Apple; iPhone 14 modelinin ön taraf tasarımında herkesi şaşırtacak türden bir değişikliğe imza atabilir. Bilhassa çentik kısmında yer alan kamera ve sensörlerin delik ekran teknolojisine benzer bir formda gelebileceğine dair çeşitli iddialar söz konusu! Bir başka deyişle, kullanıcılar; kamera için yuvarlak bir delik görebilirler. Ayrıca, kameranın hemen yanında ince fakat geniş bir sensör alanına rastlanabilir.

Delik ekran teknolojisi; iPhone14 modellerinin her birisinde olmayabilir. Sosyal medyada bu özelliğin yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone14 Pro Max modellerinde olacağına dair iddialar da söz konusu! Bu noktada, Apple; iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde geçtiğimiz yılın küçültülmüş tasarımına yer verebilir. Sonuç olarak, başta iPhone14 olmak üzere bu ailenin tasarım özellikleri iPhone13 modellerine kıyasla çok farklı olmayacak. Ayrıca, iPhone 14 ve iPhone14 Pro 6.1 inç, iPhone 14 Max ve iPhone14 Pro Max ise 6.7 inç boyutuyla satışa sunulacak.

iPhone14 Fiyatı Nedir?

Apple; iPhone 14 çıkış tarihi olarak 7 Eylül 2022 Çarşamba gününü belirledi. Ancak, bu serinin KKTC ve Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağına dair resmi bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanı sıra, insanlar; iPhone 14 fiyatı ne kadar araştırması yapıyorlar. Fiyatlar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Bu noktada, iPhone14 fiyatının 27 bin TL olduğunu söyleyebiliriz. Takdir edersiniz ki, bu ürün; Amerikan dolarının Türk Lirası karşısında değer kazanmasından etkilenerek daha yüksek bir fiyatla satın alınabilir. Bu yüzden, tüketicilerin iPhone 14 KKTC ve iPhone14 Türkiye satış noktalarına giderek ürünü bir an önce satın almaları gerekiyor.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.